top of page

Radličkový kypřič

Radličkový kypřič

„Laumetris“ vyrábí přívěsné kypřiče s šípovými slupicemi, které jsou určené pro provoz na těžkých a lehkých půdách. Výborné uložení rostlinných zbytků a semen, dobré vyrovnávaní půdy. Pracovní části kypřiče: šípové botky, disky, utužovací válec.

Šípové botky podřezávají horní vrstvu půdy. Šířka botek je od 250 do 350 mm. Čím je užší botka, tím je lepší zpracování půdy. Šípové botky jsou upevněné na pružinové slupici. Během provozu mění slupice vlastní polohu, čímž se čistí od rostlinných zbytků a chrání botky před údery do kamenů. Botky jsou umístěné do čtyř řad. Vzdálenost mezi řadami je 800 mm, mezi slupicemi 800 mm, mezi kroky - 220 mm, překrytí - 20 mm. Takové velké vzdálenosti chrání zuby před ucpáním i ve vlhkých podmínkách. Umístění botek dovoluje rovnoměrně a na potřebnou hloubku podřezávat vrstvu půdy, utrhnout a zamíchat kořeny plevele. Ve výrobcích jsou používané lehce vyměnitelné botky (výměna všech botek trvá asi 20 min). Znamená to časovou ekonomii. Pracovní hloubka botek je nastavitelná pomocí táhel v rozmezí 50 až 200 mm.

Disky drtí, zamíchávají a otáčejí podřezanou vrstvu půdy. Disky v sekcích úplně obracejí podřezanou vrstvu půdy. Jsou umístěny ve dvou řadách a pod určitým úhlem. Disky jsou vyrobené z pevnostní oceli, průměr disku 450 mm, tloušťka 4 mm. Pracovní hloubka disků je nastavitelná pomocí šroubu.

V zadní části kypřiče jsou umístěné válce, které drtí hroudy, vyrovnávají a utužují horní vrstvu půdy. Válce se volí s ohledem na stav půdy: tyčový, lištový, zubový nebo Cambridge. Pracovní hloubka pracovních orgánů kypřiče se nastavuje pomocí šroubů, zvlášť pro každou sekci. Pracovní rychlost zařízení – 10-12 km/hod.

ZAO „Laumetris“ také vyrábí přívěsné kypřiče s šířkou 2-4 m, které jsou určené pro traktory s malým výkonem. Pracovní orgány těchto kypřičů jsou stejné jako u popsaných přívěsných strojů.

Nejlepší návěsy za nejlepší cenu. Evropská kvalita.
Capture.PNG
bottom of page